Tap to unmute

Artur Dziambor • Zmiany, zmiany, zmiany? • Kto zdradził, a kto został zdradzony? • Wolnościowcy

Udostępnij
Umieść na stronie
 • Opublikowany 28 maj 2022

Komentarze • 1 049

 • Hans Olo
  Hans Olo 8 miesięcy temu +7

  Na samym początku byłem bardzo sceptyczny do pani Moniki. Dzisiaj to nr 1 polskiego dziennikarstwa.

 • Karol Brzostyński
  Karol Brzostyński 8 miesięcy temu +218

  Pani Redaktor ,Panie Prezesie,gratuluję kultury osobistej i inteligencji .Szkoda ,że tak mało ludzi o skrajnie odmiennej orientacji politycznej potrafi w tak rzeczowy i kulturalny sposób dyskutować ze sobą .

  • arten 12xt
   arten 12xt 7 miesięcy temu +1

   To są elity a nie szumowina z żoliborza

  • kuba pszoniak
   kuba pszoniak 8 miesięcy temu +1

   skąd pomysł. że ich poglądy są skrajnie odmienne?

  • Krzysztof Kucharski
   Krzysztof Kucharski 8 miesięcy temu +2

   @Xene N. Cała klasa polityczna powinna brać przykład i Ty również z kultury wypowiedzi oraz osobistej nie wspomnę o poszanowaniu innych ludzi

  • Krzysiek Wilk
   Krzysiek Wilk 8 miesięcy temu +3

   GADY boją się tylko SIŁY Fizycznej

  • ivnxnvi
   ivnxnvi 8 miesięcy temu +1

   @Kapitan Nemo Sarkazm ;)

 • Zofia Toczek
  Zofia Toczek 8 miesięcy temu +246

  Dotrwałam do końca, mimo że "rano trzeba wstać" :)) Do pracy. Ponieważ jestem pracującą emerytką, popierającą Konfederację w likwidacji trzynastek i czternastek, to muszę już przytulić się do podusi:)) Jak to fajnie, że mogę, bez denerwowania się i rzucania piorunami w monitor, wysłuchać i obejrzeć cały program. Więcej takich gości Pani Moniko, to dla mnie mniej stresu, a więcej spokoju. Dziękuję i pozdrawiam.

  • Bobo Wentyl
   Bobo Wentyl 5 miesięcy temu

   @DOKTOR PL A Ty czyja onucą jesteś? Emeryci jeżeli zdrowie im dopisuje, muszą dorabiać do emerytur, które pożarła putinoflacja i koronoflacja, jak to wmawiają rządzący.

  • 77BALLIN
   77BALLIN 7 miesięcy temu

   @Ewa Nieznana kosztem mlodziezy, ruro lapczywa

  • 77BALLIN
   77BALLIN 7 miesięcy temu

   @Adam powiedz od razu jakie sa numery w totka skoro masz juz ta krysztalowa kule

  • Zofia Toczek
   Zofia Toczek 7 miesięcy temu

   @arten 12xt "przytulanie do Putina", gdzie ty to zauważyłeś? Bo ja takich zapędów nie zauważam, więcej - denerwuje mnie zbytnie popieranie pisiorów przez część Konfederatów!

  • arten 12xt
   arten 12xt 7 miesięcy temu

   Proszę się tylkodo Putina nie przytulać jak Pani gieroje z Konfederosji :)
   Ale tak, precz z 500 tyraniem na ukrów i pisem

 • Funia0303
  Funia0303 8 miesięcy temu +12

  Popieram Pana Dziambora. Jestem prawie 70 letnią kobietą i również chodzę na strzelnicę. Chcę uzyskać uprawnienia, a niekoniecznie posiadać broń w domu. Dobrze jest umiec ją obsługiwać.

 • Irena F
  Irena F 8 miesięcy temu +73

  Fajny wywiad.Prawie się z Panem zgadzam.Jestem na emeryturze.Nie przekupią mnie łapówką.Od 3 lat nie oglądam propagandy i nie głosuję na PO-PIS.

  • Tomasz Kotelba
   Tomasz Kotelba 7 miesięcy temu

   Uczciwych, kumatych Polaków,
   NIE przekupi USraelski PiS'uar!!!

  • Miłosz B.
   Miłosz B. 8 miesięcy temu

   Brawo POPISL to rak na scenie politycznej

  • Rafał Tejchman
   Rafał Tejchman 8 miesięcy temu +8

   Popieram w 100 %.

 • Weronika Jerzykowska
  Weronika Jerzykowska 8 miesięcy temu +44

  Bardzo Wam dziękuję za dyskusję. Prezentujecie bardzo wysoki poziom.

 • MWJ
  MWJ 8 miesięcy temu +171

  Konfederacja ma świetny program. Niestety jest teraz na etapie , gdy w grę zaczynają wchodzić osobiste ambicje poszczególnych polityków. Jeśli przetrwają ten fatalny czas i zrozumieją , że tylko w jedności siła , mają szansę zdobyć władzę i zmienić Polskę. Jeśli zaś będą wewnętrznie rywalizować ze sobą , przegrają z kretesem i przestaną istnieć jak wiele innych partii.

  • Boguslaw Szostak
   Boguslaw Szostak 8 miesięcy temu

   @Wojtek S Ale Pan nadal w BAJKI WIERZY. W USA jest USA i tam nie ma żadnego "Bonu oświatowego" więc proszę sobie nie mydlić oczu USA. W USA jest WIELE INNYCH rzeczy których w Polsce nie ma.
   Pan sobie pochlebia bezpodstawnie, ze to Pan umie a ja nie. Może być na odwrót.
   Ujemny podatek dochodowy polega na tym, ze jak ktoś za mało zarabia, to ma "zwrot podatku"
   Przy ujemnym podatku dochodowym WYSTARCZY zatrudnić się fikcyjnie na małą stawkę i dostać "zwrot podatku", a pracodawca ma koszty, czyli znów zmniejszenie podatku. Można to oczywiście próbować blokować, można kontrolować... ale to jest łatanie dziury.

  • Wojtek S
   Wojtek S 8 miesięcy temu

   @Boguslaw Szostak Panie Bogusławie , jedne szkoły będą bawić i uczyć 124 sposobów zakładania prezerwatywy inne będą rzetelnie uczyć i wychowywać. Wybór szkoły zależy od rodzica. Nie da rady ukończyć szkoły i niczego z niej nie wynieść.. System bonu oświatowego nie zmieni niczego z piątku na sobotę. W USA może pan ukończyć uniwersytet np. wydział prawa i nie dostać żadnej posady przez 10 lat . Ale jak ukończy pan Harward z dobrą lokatą to kancelarie prawnicze będą rywalizować o pana osobę. Identycznie jest z bonem oświatowym . Liczy się prestiż szkoły , a tego nie osiąga się po roku czy dwóch.. Prestiż szkoły stanowią nauczyciele wynagradzani nie za etat tylko za wyniki w pracy. Wyniki oceniają rodzice i dyrektor/właściciel szkoły. Dochód tego ostatniego to też wypadkową pracy nauczycieli i jego talentu organizacyjnego.
   To nie są bajki panie Bogusławie .Bardzo ładnie pan wypunktował wady obecnego systemu ale nie ma pan żadnego pomysłu jak temu przeciwdziałaćć. Krytyka bonu jest w pana wykonaniu czysto ideologiczną . Nie bo nie i już.
   Co do analizy ujemnego podatku dochodowego stwarzającego możliwość nadużyć to odleciał pan na orbitę Saturna . Już panu pisałem , że umiejętność pisania i czytania nie jest równoznaczna z umiejętnością rozumienia. Komitet noblowski chyba lepiej to pojoł od pana. Pozdrawiam.

  • Boguslaw Szostak
   Boguslaw Szostak 8 miesięcy temu

   @Wojtek S Bo ten system TEGO NIE ZMIENIA. A Friedman tez mógł się mylić, to ludzka rzecz. Na przykład nie zauważył, że jego system "ujemnego podatku dochodowego" (NIT) matematycznie równoważny jest "gwarantowanemu dochodowi", jeśłi się nim obejmie dochód 0, a praktycznie stwarza pole do nadużyć "dzielenia się przychodem" z tego podatku.
   Błąd założenia Bonu Oświatowego leży u jego podstaw. Zakłada że każdy rodzic optymalizuje "jakość nauczania". A tak nie jest. Wiele osób W POGARDZIE ma wykształcenie ogólne, szkolę uznaje za zło konieczne. Dlatego będzie Bon będzie promował szkoły które będą bawić i dawać dyplom, poziom kształcenia będzie w większości nieważny.

  • Wojtek S
   Wojtek S 8 miesięcy temu

   @Boguslaw Szostak Panie Bogusławie poprawność polityczna uwielbia standaryzację i ujednolicanie czyli obowiązek oświatowy za pieniądze podatnika. To państwowy moloch nakazuje naukę do 18 roku życia bez względu na talenty możliwości i chęci. Bardzo ładnie pan wypunktował i nazwał maszynka do mielenia państwowy system oświaty. Tylko dlaczego za chwilę nazywa pan system , który to zmienia " gorszym".Czy już pan zetknol się z tym systemem albo coś o nim słyszał ? Obawiam się że nie . Polecam w takim razie "Wolny wybór" pana ulubieńca M. Friedmana tam jest na ten temat cały rozdział.

  • Boguslaw Szostak
   Boguslaw Szostak 8 miesięcy temu

   @Wojtek S Panie Wojtku. Pan taki dziecinny jest. Przecież ustaliliśmy że Uczelnia to nie dokładnie to samo co liceum. Uczelnia ma "transzę edukacyjną" która idzie "za studentem", ale ma tez inne fundusze.
   A co do Pańskiego pytania. To, że jakiś system działa źle, nie znaczy że trzeba go zastąpić GORSZYM.
   Jeśli wyjdzie się z mojej tezy, że na edukacji młodzieży zależy PAŃSTWU, to trzeba płacić ZA WYNIKI edukacji, a nie za "przemielona sztukę" (uczeń szt. 1)".
   Ale problem jest większy i tym problemem jet POPRAWNOŚĆ POLITYCZNA która chce zaprzeczyć faktom i matematyce.
   Fakt jest taki, że ludzie nie są jednakowi a matematyka na to, że w takim razie połowa ludzkości jest PONIŻEJ lub równa średniej.
   Więc narzucenie całości jednakowych standardów jest bezsensem społecznym i ekonomicznym.
   Więc sobie trzeba postawić pytanie O CEL I SENS edukacji, a dopiero potem pytać jak te cele realizować.

 • Tomasz Trela
  Tomasz Trela 6 miesięcy temu +3

  Słuchając tego wywiadu uświadomiłem sobie coś innego. Co tak naprawę jest utopijne jeżeli chodzi o media. Takie wywiady powinny być ze wszystkimi posłami i senatorami. Większość osób, także posłów w domowych warunkach czuje się lepiej niż w stresujących studiach z agresywnymi redaktorami.

 • Zofia Toczek
  Zofia Toczek 8 miesięcy temu +78

  Witam, już jestem ciekawa, jak Artur sobie poradzi u Pani:) Miły i kulturalny gość, z Konfederacji na którą głosowałam i będę głosowała. Oby tylko nie wywinęli nam, wyborcom jakiegoś numeru!

  • Austin Reuter
   Austin Reuter 8 miesięcy temu +2

   @Tomasz Zieliński Problem w tym, że rzeczy takie właśnie jak te króliki są przesłankami o charakterze danej osoby, a charakter osoby jest istotny, jeśli chce się jej przekazać władze. Tak samo Elon Musk może być innowatorem, ale to nie znaczy, że nie może być jednocześnie niegodziwym człowiekiem, który nie powinien decydować o naszym życiu.

  • Ryszard Cybulski
   Ryszard Cybulski 8 miesięcy temu +8

   @саша pani pisze taki Dziamborek ,a kim pani jest że Pan Dziambor jest dla pani Dziamborkiem ,pewnie panią co chowa się za słowami by wyleczyć poczucie niższości .

  • Ryszard Cybulski
   Ryszard Cybulski 8 miesięcy temu

   Numeru 30 letniego jak banda czworga PISPO nie wywiną .

  • Xyz...
   Xyz... 8 miesięcy temu +6

   @саша Czyli bardziej tępy/tępa niż troll...żałosne xD

  • саша
   саша 8 miesięcy temu

   @Xyz... niestety robię to dobroczynnie nic mi nie płacą

 • silesia antracyt
  silesia antracyt 8 miesięcy temu +17

  Nareszcie. Chyba brakuje tych spokojnych wywiadów, kojących myśli... Dobrze, że się wywiad pojawił :-)

 • Krzysztof Kucharski
  Krzysztof Kucharski 8 miesięcy temu +26

  Pani Moniko mam nadzieję, że cała klasa polityczna zacznie brać przykład z Pani i Pana Dziambora kultura rozmowy i polemiki wręcz gigantyczna.

 • Piotr Nowak
  Piotr Nowak 8 miesięcy temu +28

  Teraz idzie się prywatnie do lekarza/ordynatora, który pracuje też publicznie w sposób olewczy a prywatnie elegancko i wyznacza termin do publicznego szpitala spychając tych co prywatnie za wizytę nie płacili. Daje skierowanie na publiczne badania i przyjmuje prywatnie. Bo publicznie ma gdzieś.
  😊

  • Maciej Klonowski
   Maciej Klonowski 8 miesięcy temu +3

   Do Grodzkiego trzeba chodzić bierze i załatwia wszystko !!!

  • Krystyna Pajak
   Krystyna Pajak 8 miesięcy temu +3

   ,👍👍👍👏👏👏🐺🇵🇱👪♥️

 • Grazyna Lussa
  Grazyna Lussa 8 miesięcy temu +54

  Cieszę się że mogę być z wami 😄😆

 • Przemyslaw Brzuchalski
  Przemyslaw Brzuchalski 8 miesięcy temu +132

  Jak zwykle Gość na poziomie i Gospodarz.
  Sercem jest mi bardzo blisko do Konfederacji natomiast od Pani Moniki wielu redaktorów może się jedynie uczyć.
  Pozdrawiam Serdecznie 🇵🇱

 • Sylwia Komasara
  Sylwia Komasara 8 miesięcy temu +23

  Ciekawy materiał. Jak zawsze pełen profesjonalizm. Pozdrawiam serdecznie.

 • michał rabiński
  michał rabiński 8 miesięcy temu +158

  Za Panią Moniką stańmy murem, dajmy więcej łapek w górę!😀

  • Robert P
   Robert P 8 miesięcy temu

   @Marita * Ja przeżyłem 41 lat. Jako czerwona baba nie byłaś szykanoana. y czerwone sk.... mieliście w komitetach soje sklepy

  • Marita *
   Marita * 8 miesięcy temu

   @Robert P ja przezylam 38 i wpadlam z deszczu pod rynne, wole narodowy komunizm i PRL Bis niz obca 'demokracje' i BS...

  • Maciej Klonowski
   Maciej Klonowski 8 miesięcy temu +2

   I razem zagłosujcie na Millera, Rosati,Zandberga ulubieńców Moniczko!!!

  • Maciek S
   Maciek S 8 miesięcy temu +1

   słowo "Panią" psuje rytm

  • Robert P
   Robert P 8 miesięcy temu +2

   @Marita * Chce Pani tu mieć PRL Bis. Ja w tym miodzie przeżyłem 40 lat. Nie byłeś czerwonym pająkiem zero awansu zawodowego nawet po studiach. Pomyśl o tym.

 • Robsonek
  Robsonek 8 miesięcy temu +40

  Trwa nagonka w TVP, TVPinfo i innych gadzinowych mediach na Konfederację bo jest zagrożeniem dla PiS. Konfederacja ma się dobrze, coraz więcej Polaków widzi jak PiS okrada Polaków rozdając na lewo i prawo ciężko ich zarobione pieniądze. Konfederacja jest za Polską i Polakami

  • bzowaable
   bzowaable 6 miesięcy temu

   Ludzie widzą jak PiS ich okrada, więc tradycyjnie w najbliższych wyborach zagłosują na PO, już zapomnieli jak ich okradł Tusk wraz z ekipą.. po kolejnej kadencji kolejna zmiana, bo wtedy będzie znowu ich rżnęło PO, więc pognają do urn głosować na PiS.. wańka wstańka perpetum mobile..

  • Lukas bąk
   Lukas bąk 8 miesięcy temu +2

   Taaaa..już Pis tak pięknie mówił ,jak to zmieni kraj po rządach PO..jak to oni będą razem z polakami...hahaha..Zakumaj,że do polityki wchodzi się NIE PO TO ,by coś zrobić dla ludzi,lecz PO TO,żeby się dorobić ,nakraść i żyć resztę życia na ogromnych emeryturach...wspomnij sobie wszelkie poprzednie rządy od 1989r (jeśli byłeś już wtedy na tym świecie) społeczeństwo jest do zapierdalania na nich, a nie do bogacenia się! Ten też tak ładnie mówi,ciekawe jak by gadał gdyby dolizał się do władzy..ile podatków py dowalił?

 • Stanislaw S.
  Stanislaw S. 8 miesięcy temu +42

  Niech was Pan Bóg Błogosławi.

  • Alicja Olszewska
   Alicja Olszewska 8 miesięcy temu

   Myślę,że Jaruzelskiej Monice ,córce zdrajcy Polski i Polaków Jaruzelskiego TW Wolskiego nie spodobało by się Błogosławieństwo Boga i Bogu też .

 • Sara Grant
  Sara Grant 7 miesięcy temu +4

  Znakomita, ciekawa i merytoryczna dyskusja, na takim poziomie, na jakim wszystkie aspekty zagadnień polityki powinny być omawiane. W spokoju, wzajemnym szacunku i kulturze - jako pierwszych i niezbędnych elementów jakiejkolwiek dyskusji czy debaty. Wielka szkoda, że większość ludzi zamieszanych w dzisiejszą politykę nie posiada lub nie docenia tychże wartości. To stanowi tylko retoryczną odpowiedź na to skąd się wywodzą. Akurat te wartości wynosimy z gniazda rodzinnego, szkoły (jakiekolwiek by one nie były!) nie oferują nam tego typu edukacji. Bardzo dziękuję za to nagranie i czas spędzony z Państwem - to poprawia humor i poczucie sensu istnienia w tej bylejakości, jaką nam zafundowano. Ogromny szacunek!🌹❤️👏

 • Paweł Kamiński
  Paweł Kamiński 8 miesięcy temu +25

  Pani Moniko, oglądam niejednokrotnie Pani programy. Znakomita jakość. Jednocześnie mam prośbę o zaproszenie do programu dwóch panów o bardzo ciekawych poglądach:
  - Dobromira Sośnierza
  - Stanisława Żółtka.

  • Maciej Klonowski
   Maciej Klonowski 8 miesięcy temu +1

   Niestety w kolejce czekają komuniści i żydzi albo jedno i drugie w jednym jak Urban !!!

 • Pat Patkowska
  Pat Patkowska 8 miesięcy temu +24

  Świetna rozmowa i przeuroczy mistrz drugiego planu. Dziękuję jak zawsze.

  • Pat Patkowska
   Pat Patkowska 8 miesięcy temu

   @Stefan Snyder 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ i jak tu z tobą rozmawiać jak nawet nie zrozumiałeś tego co napisałam 😅

  • Stefan Snyder
   Stefan Snyder 8 miesięcy temu

   “Do przeuroczego mistrza drugiego planu “ panie Dziambor może się Pan starać być uroczy a nawet przeuroczy, ale pan Zdradził! W związku z tym jesteś Pan zdrajcą! Zostawiłeś Pan Konfederację, Organizację polską i niepodległościową i Poszedłeś pan się pospolityować z czerwonymi popłuczynami do jaskini zdrajcy, bandyty, mordercy i wroga Polski! W dodatku jesteś Pan nauczycielem?? I Pan będzie wychowywać młodych Polaków?? No to marnie widzę losy Polski.

 • Paweł Ernst
  Paweł Ernst 8 miesięcy temu +27

  Pani Moniko. Jest pani wspaniała. Tak powinien wyglądać program.

 • Krzysztof Ryma
  Krzysztof Ryma 8 miesięcy temu +110

  Dziękujemy Panie Arturze, że zaangażował się Pan w politykę. Takich zdroworozsądkowych ludzi ten kraj potrzebuje.

  • Bernadetta W
   Bernadetta W 8 miesięcy temu

   @Handrakk ¹111111111

  • Xene N.
   Xene N. 8 miesięcy temu +1

   @adorinadorin Jakubiak nie przystąpił do Konfy, ale być może ona go też nie chciała. On musiałby być kimś bardzo ważnym, nie nadaje na granie drugich, czy trzecich skrzypiec a liderów to mają w Konfie aż nadto.

  • Adam Światowiec
   Adam Światowiec 8 miesięcy temu +4

   ​@Handrakk Nie.Jakubiak nie ma konkretnych poglądów.

  • Krzysztof Ryma
   Krzysztof Ryma 8 miesięcy temu +4

   @Handrakk Z P. Arturem nie zgadzam się we wszystkich kwestiach. Jednak uważam, że Polska potrzebuje polityków tego pokroju w kwestii dystansu i inteligencji.

  • adorinadorin
   adorinadorin 8 miesięcy temu +11

   @Handrakk Jakubiaka ze sluzb? Ktory w dodatku nie pr,ystapil do Konfy?

 • ryszard szulgo
  ryszard szulgo 8 miesięcy temu +23

  Szanuję Pana Artura za odważne i jasne i konstruktywne głoszenie poglądów. To sprawny polityk (komunikatywny) i jednocześnie odważny , co rzadko się zdaża w śród lawirujacych polityków.

 • p f
  p f 8 miesięcy temu +44

  Szanowna Pani Moniko, czy byłaby możliwość zaproszenia S. Mentzena aby przedstawił swoje stanowisko w sprawie wydarzeń w Konfederacji ?

 • Bernard Piotrowski
  Bernard Piotrowski 8 miesięcy temu +25

  Jak się graniczy z mocarstwem to trzeba się układać i żyć w zgodzie i pokoju dla dobra POLAKÓW i robić biznes, a nie laskę USA

  • Paweł Kurowski
   Paweł Kurowski 8 miesięcy temu

   Jaruzelska dała serduszko bo nazwisko zobowiązuje.

 • anecia2008
  anecia2008 8 miesięcy temu +16

  Rozmowa na wysokim poziomie - pełna kultura obu stron. Mam nadzieję, że w polityce znajdzie się więcej takich osób jak Pan Dziambor, którzy mają trzeźwy ogląd na sytuację polityczną, społeczną oraz gospodarczą oraz redaktorzy nauczą się prowadzenia kulturalnego dialogu od Pani Moniki.. Pozdrawiam

 • Bogusław Wieczorkowski
  Bogusław Wieczorkowski 8 miesięcy temu +26

  To dobrze że mamy zalążek zarysu naprawy państwa

 • An Jag
  An Jag 8 miesięcy temu +5

  Bardzo szanuję Pana Dziambora, ale te fikołki "żeby tylko nie było, że popieramy, to co lewica" wzbudziły jednak jakiś niesmak.

 • Alicja Kotlarek
  Alicja Kotlarek 8 miesięcy temu +11

  Dziękuję za ten wywiad, bardzo przyjemnie się Państwa słucha, a Panią dodatkowo i ogląda! jest Pani wspaniała w każdym wymiarze, serdeczne pozdrowienia!

 • Sławek Chmielewski
  Sławek Chmielewski 8 miesięcy temu +7

  Nie ważne gdzie będzie pan Dziambor jest człowiekiem mega kulturalnym i myślącym logiczne wykształconym człowiekiem.

 • Jacek Obszyński
  Jacek Obszyński 8 miesięcy temu +8

  Jak zwykle wspaniały wywiad 👍🏻 Rozmowa na poziomie. Chciałbym zobaczyć w rozmowie z Panią Pana Leszka Żebrowskiego. To z pewnością byłaby bardzo ciekawa rozmowa, ale domyślam się że również trudna.

 • Bogumila Grzemska
  Bogumila Grzemska 8 miesięcy temu +20

  Witam,właśnie dobrze Pan mówi, no niestety w Polsce liczą się papierki, a nie wiedzą jaką prezentujesz i posiadasz. Mieszkam w Anglii tu nie ma papierologii,mój syn ciężką pracą, na każdym stanowisku w hotelach,z nie mający ukończenia studiów, jest od lat managerem generalnym w resorcie dużych hoteli.Tu nie liczy się na pierwszym miejscu PAPIER,Ci z papieru,dyplomów jak nie masz pojęcia jak pracować, co robić żeby wyciągnąć hotel na gwiazdkę wyżej. Serdecznie pozdrawiam z Anglii.

 • Jolanta Zarzycka
  Jolanta Zarzycka 8 miesięcy temu +76

  Trafiłam na premierę.. rzeczowa, ciekawa rozmowa, słucham z uwagą, dziękuję !! 😊

  • Adam
   Adam 8 miesięcy temu

   @Agnieszka Lesniewska, przepraszam, nie znam angielskiego...

  • Agnieszka Lesniewska
   Agnieszka Lesniewska 8 miesięcy temu

   @Adam Vice versa.
   Repetitio est mater studiorum,
   abyś nie został asinus asinorum im saecula saeculorum...🙊 Amen.

  • Adam
   Adam 8 miesięcy temu

   @Agnieszka Lesniewska , wytarte frazy, może coś własnego..?

  • Agnieszka Lesniewska
   Agnieszka Lesniewska 8 miesięcy temu +1

   @Adam Nie uwłaczaj pani Monice, która jest wyjątkowo inteligentną osobą i bardzo rzeczową. Pani Monika dobrze wie, kogo zaprosić, nawet jeśli jej goście mają skrajnie różne poglądy, niż ona sama, ale zawsze są to goście, którzy mówią bardzo konkretnie i tak też argumentują swoje stanowisko. Umiejętność słuchania i czytania ze zrozumieniem nie każdemu jest dana, ale można się tego nauczyć panie Adamie.

  • Adam
   Adam 8 miesięcy temu +1

   No to gratuluję Pani wytrwałości i cierpliwości, bo p. Dziambor mówi dużo o niczym. 2h dała Pani radę...

 • Ela Kaprys
  Ela Kaprys 8 miesięcy temu +28

  Super dziennikarstwo,super gość 👍👏👏👏❤️🇵🇱

 • sqnhead
  sqnhead 8 miesięcy temu +8

  Ponad dwie godziny a Dziambor: "Szkoda że tak krótko" 😂😂 nie oczywiście sobie żartuje. Fajny materiał. Oby takich więcej i częściej

 • Arango
  Arango 8 miesięcy temu +34

  Ciekawy wywiad, dziekuje Panstwu

 • Agent Albert
  Agent Albert 8 miesięcy temu +14

  Od upadku PRL minęło ponad 30 lat, a mimo to nadal zdecydowana większość wyborców nie ma bladego pojęcia o ekonomii, popiera państwowe rozdawnictwo, nie rozumie przyczyn inflacji itp. Dramat...

  • Paweł Malinowski
   Paweł Malinowski 8 miesięcy temu

   Stopy powinny być dwa razy wyższe aby skutecznie zwalczyć inflację. To oznacza, że kupa ludzi nie będzie w stanie spłacać raty. Co ty na to ?

 • Rafał Otoka-Frąckiewicz
  Rafał Otoka-Frąckiewicz 8 miesięcy temu +203

  Konfederacja pokazała ludzką twarz. Co prawda fragment ze ślubami kompletnie pogmatwany, ale szacunek za całość :) pzdr.

  • Kamil Ciezak
   Kamil Ciezak 8 miesięcy temu

   mozna tak powiedziec -------

  • blada dupa
   blada dupa 8 miesięcy temu

   @Sigyn Regn Zgadzam się, że to powinna być tylko i wyłącznie domena religii

  • Sigyn Regn
   Sigyn Regn 8 miesięcy temu

   Mam to samo odczucie Panie Rafale. Wierząca nie jestem i jakoś mi się nie widzi wychodzić za mąż u notariusza. A małżeństwo już dawno przestało być religijne a stało się kulturowe.

  • Bartek C
   Bartek C 8 miesięcy temu +7

   @Rafał Otoka-Frąckiewicz
   1:14:57 Małżeństwa w szeroko pojętej kulturze Europejskiej mają rodowód religijny, chrześcijański, a zatem kościelny. Współczesne nam związek małżeński cywilny to wymysł epoki Bonapartego. Niejako sztucznie przeniesiona na grunt prawa cywilnego. Zgadzam się, że to powinna być tylko i wyłącznie domena religii /kościoła. Uciełoby to dużą część sporów światopoglądowych w tej kwestii.

  • Miłosz B.
   Miłosz B. 8 miesięcy temu +2

   @Polacy w UK wręcz przeciwnie, to jego zdradzono. Wszystko przez lęk, że Dziambor nagle urośnie - w sensie poparcie

 • Pawel Zylewicz
  Pawel Zylewicz 8 miesięcy temu +13

  Kultura I profesuonalizm.pieknie pani Moniko.

 • H K
  H K 8 miesięcy temu +19

  No i fajnie ale już byli tacy co to obiecywali, marzy mi się prostota przepisów czy podatków a tym czasem np w takich procedurach to musi być opinia do opinii poprzedzona pozwoleniami wydanym za zezwoleniem i tak jest we wszystkim prawo pracy bhp podatki dotacje budowa założenie licznika do wody czy prądu …o tej Karcie nauczyciela nie wspomnę

 • Anna Wojciechowska
  Anna Wojciechowska 8 miesięcy temu +6

  Demokracja ostatnio polega na tym, ze ktos zawsze wie lepiej, kto ma rzadzic I jakie masz miec poglady.

 • Ewa Tomaszewska
  Ewa Tomaszewska 8 miesięcy temu +32

  Dziękuję za mądrą i kulturalną rozmowę. Pracowałam 40 lat dla "naszego" państwa płaciłam miesięcznie wyższy podatek niż odbieram w emeryturze. Płaciłam składkę zdrowotną 3krotną . miałam działalność gosp. sp zoo i etat .

  • Ewa Tomaszewska
   Ewa Tomaszewska 8 miesięcy temu

   @DOKTOR PL zmieńcie niki Nie mam ochoty botów i narrację . taką już widziałam.

  • DOKTOR PL
   DOKTOR PL 8 miesięcy temu

   Ewka albo myślisz, że ludzie są idiotami albo ty nią sama jesteś.
   Co ma podatek do składek tyle co inteligencja do ciebie czyli zero wspólnego

  • Michał Abramowicz
   Michał Abramowicz 8 miesięcy temu +1

   @Tela przecieź zus to podatek ;) tylko nazwany składką ;)

  • Tela
   Tela 8 miesięcy temu +3

   Emerytura to proste naliczenie nie ma nic wspólnego z podatkami płaconymi z wynagrodzenia. Kto prowadził biznes to powinien o tym dobrze wiedzieć.

 • Sebastian Łukarski
  Sebastian Łukarski 8 miesięcy temu +9

  Jak zawsze świetny wywiad! Nawet nie wiem kiedy te 2 godziny zleciały 😃

 • lidia szymańska
  lidia szymańska 8 miesięcy temu +80

  Tylko Konfederacja mówi o problemach z Uchodźcami , oczywiście o problemach finansowych i czy nas na to stać . Ja te pytania zadaję na you tube moim ukraińskim you tuberum i muszę powiedzieć że często dostaję takie odpowiedzi jak np : czemu tak mało podjęło pracę 136 tysięcy a wniosków na 500 + 780 tysięcy , czy to nie jest wykorzystowanie naszego państwa . Odpowiedź : pracowało by więcej gdyby nasze państwo dało więcej miejsc w żłobkach czy przedszkolach . Ok ale my też mamy takie problemy jako Polacy .To takie nie zrozumienie ,przecież nie jesteśmy Niemcami .Takie roszczenia , dla mnie są szokiem .... i ja jako Polka chciała bym , żeby Polska opozycja o tym mówiła .

  • Jadwiga Stojak
   Jadwiga Stojak 7 miesięcy temu +1

   Powiem szczerze lepiej byłoby dla partii gdyby prezesem był Krzysztof Bosak bardzo mądry inteligentny o spokojnej osobowości poseł Pan Korwin Mikke powinien udać się na zasłużoną emeryturę

  • Boguslaw Szostak
   Boguslaw Szostak 8 miesięcy temu

   @Brygantyna Państwowym nie, ale na poziomie społeczeństwa o wspólnych interesach tak. To nasz wspólny interes bronić się przed sąsiadem bandytą, gwałcicielem i mordercą.

  • Brygantyna
   Brygantyna 8 miesięcy temu +1

   @Boguslaw Szostak W kilku wypowiedziach pisałAM z żeńskimi końcówkami, a Pan mi pnauje, bo pan nie doczytał. Koniec tej rozmowy, bo to nie ma sensu. Wiara w przyjaciół na poziomie państwowym jest pana problemem. A tłumaczyć mi ruskie barbarzyństwa nie trzeba i miałam wrażenie, że wyjaśniliśmy to sobie na samym początku. To tyle.

  • Boguslaw Szostak
   Boguslaw Szostak 8 miesięcy temu

   @Brygantyna Powtarzanie bon motów nic Panu nie da. Silną gospodarkę można zmieść z powierzchni ziemi rakietami i bombami. Dalego potrzebujemy dobrych sąsiadów a nie rosyjskich bandytów.

  • Boguslaw Szostak
   Boguslaw Szostak 8 miesięcy temu

   @Andrzej Apteka Ty jesteś może ruchany. Tak im zazdrościsz tych burzonych domów i bombardowanych miast, że nic tylko po prostu się tam przeprowadź.

 • wódz w Potrzasku
  wódz w Potrzasku 8 miesięcy temu +9

  Szanowny Pan Artur Dziambor, człowiek/ Poseł z klasą, kultura Plus Merytoryka, Towarzyszka Panienka nie potrzebuję Reklamy, Dama i Kultura Sama w Sobie. Nazwana nieładnie przez Mazurka PLcliprka... ale Wolę taka PLcliprke jak Mazurka dziennikarza... Podsumowując przystępuje do oglądania ;) Pozdrawiam!

  • Janusz Walczak
   Janusz Walczak 8 miesięcy temu

   Z Mazurka wyszedł cham - chyba sterowany przez jego przyjaciela który tu był wpływowym ambasadorem i nadal ma wpływy.

 • Barbara XYZ
  Barbara XYZ 8 miesięcy temu +66

  Panie Dziambor, mnie przekonują wszystkie pana argumenty, ma pan mój głos. Zaczynam pana promować wśród znajomych🍀

  • Kamil Ciezak
   Kamil Ciezak 8 miesięcy temu +2

   w kazdym razie ciekawe -

  • Marcin Kaczyński
   Marcin Kaczyński 8 miesięcy temu +1

   @Wojtek S Przecież nadal jest 🙂

  • Wojtek S
   Wojtek S 8 miesięcy temu +2

   @Grzechotnik Perlisty A klej był wolnym narkotykiem czy nie?

  • Barbara XYZ
   Barbara XYZ 8 miesięcy temu +2

   @Grzechotnik Perlisty Najpierw doczytaj co bardziej szkodzi : alkohol, czy marichuana.

  • Grzechotnik Perlisty
   Grzechotnik Perlisty 8 miesięcy temu

   gratuluję, zwłaszcza tych poglądów o wolnych narkotykach.

 • Aleks ;p
  Aleks ;p 8 miesięcy temu +8

  Dziękuję za Państwa rozmowę :-)

 • Tomasz Kotelba
  Tomasz Kotelba 7 miesięcy temu +1

  Fajnie Pani,
  prowadzi wywiady, widze duzo zrozumienia, niebanalne...
  Daje suba i lajka, bo nie mozna winic dzieci za winy ojcow.
  Ma Pani, mega szanse ,zeby zmazac to pietno i zrobic cos dobrego dla Polski i Narodu Polskiego.
  Mysle, ze ten program to za malo, stac Pania na wiecej... pozdrawiam, szcxesc Boze :)

 • 1991jerzy
  1991jerzy 8 miesięcy temu +46

  Jeżeli tylko konfa dotrwa do wyborów to ma mój głos.

 • Marek Oskarek
  Marek Oskarek 8 miesięcy temu +19

  Zapowiada się ciężka rozmowa. Trzymam kciuki za Panią :)

 • Irele
  Irele 8 miesięcy temu +3

  Miła rozmowa, Lubię Pani program i gości, ktorych warto poznać, Pozdrawiam z nj,,, 🌷

 • Muchomorrek
  Muchomorrek 8 miesięcy temu +12

  Bardzo sympatyczna i w dużej mierze merytoryczna rozmowa. Poseł Dziambor wyraźnie wyluzowany, tylko te kwiaty jakoś tak mało widoczne, a zdaje się, że niebrzydkie i ładnie pachnące. Natomiast Pani, jak na za-rok-emerytkę wygląda całkiem, całkiem.😍.

 • COBYTU
  COBYTU 8 miesięcy temu +2

  Pan Artur stara się prześlizgnąć przez pytanie o wolność ludzi o odmiennych orientacjach i światopoglądach jak węgorz - proszę wybaczyć porównanie, ale te szybkie uniki i wymigi takie mi skojarzenia najprostsze przyniosły. Więc jak to jest z tą wolnością? Wkleiłbym tu fotkę, którą zrobiłem przy Al. J.Piłsudskiego w centrum Białegostoku, przy klubie ze stiptizem (2022) Jest na niej bilbord, na którym kobieta ubrana w stringi, na kolanach ( kobieta jest tyłem do odbiorców bilbordu ) tańczy swój erotyczny taniec przed mężczyzną w białej koszuli, siedzącym przy barze z cygarem i trunkiem. Pytanie do Pana Artura: Czy to jest obraz jedynie wolnorynkowy czy coś jest nie tak, jak to w przypadku mężczyzny na smyczy? Na szczęście przedmiotowe traktowanie kobiet jakie mieliśmy okazję oglądać w przestrzeni publicznej kończy się powoli. Niestety nie jest to ewolucja naturalna a bardziej oddziaływanie presji "instagramowej" czyt. Doliny Krzemowej, która stosuje gruby filtr rzeczywistości przy pomocy moderatorów z Azji. Osobiście, zdecydowanie mniej mnie razi i jest mniej upokarzająca gra w psa na smyczy, niż gra kobietą, która musi mężczyznę zabawić żeby dostać pieniądze. Gra w finansową władzę nad kobietą. Cóż za perwersyjny na wskroś binarny spektakl w przestrzeni publicznej ;-) I nikt z Konfederacji nie pochyla się nad tematem tak intensywnie jak nad wyimaginowanymi "dziećmi gwałconymi przez pary gejów", których to nikt nie umie znaleźć. Póki co dzieci gwałcone są psychicznie i fizycznie w rodzinach heteroseksualnych. Więc gdzie są te granice wolności każdego z nas i kto ma je określać Panie Arturze? Pański zakon? ;-) Pozdrawiam serdecznie Panią Monikę a Pana Artura z nadzieją, że odda trochę wolności "innym"

 • The truth is out there...
  The truth is out there... 8 miesięcy temu +2

  Dziambor przedstawia postać o naturalnej, miłej aparycji, stąd daję mu kredyt zaufania. Tak z natury rzeczy. Mam nadzieję, że się nie mylę. Pozdrawiam!

 • Sigyn Regn
  Sigyn Regn 8 miesięcy temu +2

  Doskonała rozmowa. Pan Dziambor to inteligentny człowiek i ma szansę nadać Konfederacji sensowną formę.

  • Natalia P
   Natalia P 8 miesięcy temu

   Szkoda że popiera invitro. Albo jest jest się prolive albo nie. W Konfederacji nie ma na takie coś miejsca a ni mowy.

 • Tomek Bukoski
  Tomek Bukoski 8 miesięcy temu +9

  Świetna rozmowa 😊

 • M J
  M J 8 miesięcy temu +2

  Ten rozłam, który "pojawił się" podczas prawyborów istniał u wolnościowców już wcześniej. Po wyborach do europarlamentu w 2014 nastąpił podział na KNP i partię Korwin. Duże różnice między "korwinistami", a bardziej liberalnymi wolnościowcami były widoczne właściwie już długo przez 2014.

 • ETERNIA PL
  ETERNIA PL 8 miesięcy temu +2

  Kochana pani Moniiko, po pierwsze: super rozmowa jak zwykle, lubie tu wrócić i stwierdzić ze jest wszystko po staremu (czyli doskonale). Po drugie moje propozycje ciekawych gości czyli Wojciech Cejrowski (może by sie udało go złapać jak bedzie niedługo dawał występy w Polsce) i redaktor Maciej Kożuszek z tv Republika. Na koniec chciałbym dodać, że absolutnie świetnym zabiegiem jest u pani to, że potrafi pani czasem odpowiedzieć na komentarze z YT, polubić, a co najważniejsze , że je pani czyta. Problemem z podcastami jest własnie to, że ma sie wrażenie, że komentarze nie są czytane przez twórców i przez co jakby nie docierają. Dziękuje w imieniu słuchaczy, serdecznie pozdrawiam i gratuluje nowego programu z gwiazdami ;)

  • Monika Jaruzelska zaprasza
   Monika Jaruzelska zaprasza  8 miesięcy temu +1

   Serdecznie dziękuję za ciepłe słowa i sugestię zaproszenia Pana Cejrowskiego. Spróbuję...Pozdrawiam najserdeczniej. : )

 • Michał Wikar
  Michał Wikar 8 miesięcy temu +1

  Brakuje takich rozmów w telewizorze, myślę że dla wszystkich frakcji. Tam to program 50min, 6 gości z czego redaktor obejmuje 20min rozmowy.

 • Marynia
  Marynia 8 miesięcy temu +10

  Życie zaczyna się owszem od początku, ale prawo mówi że od poczęcia.

 • Krystian
  Krystian 8 miesięcy temu +7

  Co do artykułów konstytucji to lockdown je łamał permanentnie i to pan Dziambor wtedy bronił konstytucji i rządów prawa.

 • mjpositive
  mjpositive 7 miesięcy temu +2

  Chciałem coś powiedzieć o naszym NFZ:
  Koledze miał urodzić się syn. Na badaniach prenatalnych wyszło źle. Potrzebna była operacja lub aborcja (którą lekarz sugerował). NFZ nie refundował tego typu operacji, trzeba było robić zbiórkę na operację w Reichu. Na szczęście wszystko się udało. Koleżka ma się dobrze;)
  Z drugiej strony sąsiad miał tą samą przygodę w UK. Tam wykonano operację na koszt ichniejszego NFZ i nie było potrzeby akcji społecznych.
  Tak jak Pan Artur mówi: NFZ uczciwszy by był gdyby był prywatny albo zajął się leczeniem wszystkiego. A u nas "ni w te ni wewte" jak mawiała moja babcia.

 • Andrzej Knuth
  Andrzej Knuth 8 miesięcy temu +8

  Dobra rozmowa 👍 milo posluchac jak cywilizowani ludzie rozmawiaja i wymieniaja poglady bez przeszkadzania rozmowcy. W TV gwiazdki ktore prowadza rozmowy caly czas przeszkadzaja i staraja sie udowodnic ze one tylko maja racje

 • Stanisław Dominiak
  Stanisław Dominiak 8 miesięcy temu +17

  Dziękuję Pani Moniko za ciekawy film Arturem. Z wielką przyjemnościom obejrzałem i wysłuchałem 🙂 Pozdrawiam Was serdecznie :-)

 • Robert Sotkowsky
  Robert Sotkowsky 8 miesięcy temu +9

  Kto to jest polityk? (: Polityk jest instrument ktory jest pozbawiony jakielkowiek zodpowiedzalnosci politycznej,nawet swym wyborca sie nie zodpowiada a jezeli sie omierzy to sie wymieni w kolejnych wyborach...wiec nie moze byc inaczej,demo-kracja doprowdzi narody do kompletnego upadku i to sie dzieje on -line.

 • Vietnam Shorts
  Vietnam Shorts 8 miesięcy temu +16

  Jeden z najlepszych posłów. Dziękuję za bardzo dobry wywiad.

 • Robert Konik
  Robert Konik 8 miesięcy temu +11

  wielce szanowna panią Jaruzelską mozna sluchac godzinami i sie nie znudzi

 • Jawa250bajka
  Jawa250bajka 8 miesięcy temu +3

  LUBIĘ ARTURA--SIŁA SPOKOJU @@ BRAWO!

 • arten 12xt
  arten 12xt 7 miesięcy temu +2

  Uwielbiam Dziambego, jednak ten mocny akcent z Obłuża sprawia, że ledwo rozumiałem co Pan Poseł mówił.
  Jak Pan Artur wystrzelił "samerskul" to ja też.... wystrzeliłem.
  Pani Monika przewyższa mnie kulturą osobistą 400x, zastanawiam się gdzie jest ten dom, który chciał Pani Monice zarekwirować piSSman Mazurek...
  Pamiętam jak Pan Artur w 1984 byłdziałaczem opozycyjnym na Pomorzu, bardzo go wtedy wspieraliśmy

 • AmerginMacEccit
  AmerginMacEccit 8 miesięcy temu +7

  Coco Dziambo i do przodu :-D Dziękuję bardzo za profesjonalnie przeprowadzony wywiad.

 • Marcin Okoń
  Marcin Okoń 8 miesięcy temu +5

  Klasa rozmowa bez głaskania po... Tek że super. Pozdrawiam

 • Agnieszka Wisniewska
  Agnieszka Wisniewska 7 miesięcy temu +2

  Super! :)

 • Izabela Sawicka-Kwiecień
  Izabela Sawicka-Kwiecień 8 miesięcy temu +17

  Bardzo ciekawe, z jaką kulturą od początku do końca.
  Rzeczowo , ciekawie.
  Oczywiście wszystko dobrze powiedziane.
  Pozdrawiam Panią Monikę i Jej Gościa ,którego zawsze lubię słuchać.
  Pozdrawiam Wszystkich.

 • scoff
  scoff 8 miesięcy temu +4

  Demokracja bezpośrednia w kraju gdzie ludzie nie wiedzą jakie podatki płacą xD Świetny pomysł

  • Krystyna Pajak
   Krystyna Pajak 8 miesięcy temu

   Popieram w 100, procentach.👍🐺🐺🇵🇱🇵🇱👪♥️

 • J K
  J K 8 miesięcy temu +6

  Bogaci zawsze będą mieli lepiej. Już widzę jak wymyślą sprawiedliwy system

 • Tomasz
  Tomasz 8 miesięcy temu +18

  Bardzo miło się słucha pana Artura. Nie tylko pod względem merytorycznym, ale także językowym. Nie ma wszechobecnego teraz ykania(yyy) i rozwlekania wypowiedzi. Przekaz jasny i konkretny.

  • Robert Sotkowsky
   Robert Sotkowsky 8 miesięcy temu +1

   Zgadzam sie ,i ucze sie jezyka polskiego...(: lec jezeli chodzi o merytoryke,wplyw tych wypowiedzi tak w polsce,jak i tez u nas w czechach rzadzi system nie zodpowiedzalnosci politycznej...za kulisa demokracji rzadzi ktos inny,wiec nie ma sencu sluchac co polityk mowi,i jezeli to ludziom nawet za 2 lata cowid propagandy,agendy nie doszlo,to jusz nam nic nie pomoze..wyborami tylko legitymizujemy ten system,do globalnego zniewolenia.(:/Polityk jest osoba niezodpowiedzalna i dla tego latwo ja przekupic,przekonac...etc/

 • Grzegorz2109
  Grzegorz2109 8 miesięcy temu +8

  Super wywiad. Spora część rozmowy dotyczyła mediów społecznościowych. Kilka lat posiadałem konto na FB i z ogromną ulgą je zlikwidowałem. Poczułem się jakby wyrwano mi bolący ząb. Wszystkim serdecznie polecam taki manewr ;-) PS - w Kościele Katolickim nie ma rozwodów. Jest unieważnienie małżeństwa ale to nie to samo.

  • Malgoska
   Malgoska 8 miesięcy temu

   Zwał jak zwał, ważne, żeby pieniądze się trafiły do odpowiedniego duchownego😂

  • Malgorzata Kowara
   Malgorzata Kowara 8 miesięcy temu +1

   A nawet stwierdzenie nieważności ;)

 • Jacek Skóra
  Jacek Skóra 8 miesięcy temu +6

  państwo nie finansuje wielu poważnych chorób, samo to powinno być powodem do zlikwidowania przymusowych składek zdrowotnych.

  • Paweł Malinowski
   Paweł Malinowski 7 miesięcy temu

   @Cyber Sim Nie wiem o co chodzi z nieprzestrzeganiem konstytucji. Od kiedy to jej się nie przestrzega ? Jak sfinansujesz z tych samych pieniędzy jeżeli pieniądze ze składek już nie wystarczają na pokrycie leczenia i dosypuje się z budżetu ? Wiesz w ogóle jak działa system w Polsce ? Składka w ogóle nie jest zależna od ryzyka.

  • Cyber Sim
   Cyber Sim 7 miesięcy temu

   @Paweł Malinowski "Wszyscy się zgodziliśmy" - nieprawda
   Opiekę medyczną sfinansuję z pieniędzy tych samych, tylko bez opłacenia po drodze armii darmozjadów. Naprawdę nie rozumiesz, jak to działa? Policzyłeś sobie, ile do chwili obecnej kasy zaniosłeś z zębach ZUSowi? Czy masz w ogóle mętne wyobrażenie o jakich kwotach mowa.
   A odnośnie tej zajefajnej gwarantowanej opieki medycznej ... naprawdę ... czy poza idealistycznym postrzeganiem świata ma Szanowny Pan kontakt z realiami? Czy konstytucji nie olewają rządzący? Czy każdy chory rzeczywiście ma to, co mu się należy? Np. rodziny, gdzie są niepełnosprawne osoby? Odnoszę wrażenie, że żyje Pan łudząc się, że wystarczy wypisać kwity i świat wokół elegancko hula i stosuje przepisy. Nie wiem, czy wyprowadzać Pana z tego błędu. Może niech Pan żyje w tej słodkiej nieświadomości?

  • Paweł Malinowski
   Paweł Malinowski 7 miesięcy temu +1

   @Cyber Sim Z czego w takim razie sfinansujesz opiekę medyczną gwarantowaną przez konstytucję ?Przypomnę, że wszyscy się na to zgodziliśmy aby służba zdrowia była prawem każdego obywatela. Wiesz co to komstytucja prawda ?

  • Cyber Sim
   Cyber Sim 7 miesięcy temu

   @Paweł Malinowski A miałoby właśnie to na celu? Proszę się może zastanowić nad swobodnym dysponowaniem własnymi pieniędzmi, a uzależnieniem celu swoich wydatków od jakiegoś bezdusznego urzędu.

  • Paweł Malinowski
   Paweł Malinowski 8 miesięcy temu

   Czy to sprawi że ludzie przestaną chorować ?

 • Cyber Sim
  Cyber Sim 8 miesięcy temu +7

  Takie jedno słowo podsumowujące mi się nasuwa po wysłuchaniu tej rozmowy: relatywizm.
  Z przykrością stwierdzam, że każdy, kto w politykę wchodzi, trochę ostrożnie stąpać uczy się, by narazić się jak najmniejszej ilości osób, jednocześnie starając się kreować na osobą odważną i zdecydowaną.
  Niesmak mi pozostał. Ostatecznie, jak od lat, popieram Korwina. Jego postawę rozumiem.

 • Fogo Shakalino
  Fogo Shakalino 8 miesięcy temu +3

  Piękna rozmowa.

 • Jan Kowalski
  Jan Kowalski 8 miesięcy temu +1

  wszystko się wyjaśniło.
  P. Dziambor ma mój głos

 • Żanklod Wandam
  Żanklod Wandam 8 miesięcy temu +1

  Chciałbym żebyście jako Konfederacja mieli szansę "pogospodarzyć" w tym kraju i żeby każdy się przekonał się w praktyce jakby to wyglądało. Zazwyczaj gdy wszyscy (wszystkie partie) wytykają kogoś palcem to finalnie okazuje się że są w błędzie, widocznie musicie być niewygodni w prawdzie, nieskorumpowani i niezgodni z tym chorym systemem... mam nadzieję że część ludzi przejrzała na oczy jakie powiązania mają Morawiecki, Duda, Trzaskowski czy Sikorski, PO i PiS robią dobrą minę do złej gry, wyjątkiem są zbliżające się wybory... Wtedy jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki staną się tak odrobinę obiecująco pracowici i może podziałają coś pod publikę...
  Równie ciekawa rozmowa jak z Rafałem Otoką-Frąckiewiczem ✌️
  Ps. w Konfederacji są i kobiety np. Marta Czech (Pani Moniko sugestia żeby zaprosić), Anna Bryłka, Klaudia Szenderowicz, Joanna Niciejewska, Klaudia Domagała, Izabela Walczak i inne.
  Pozdrowienia dla Pani Moniki i Pana Artura Dziambora ✌️

 • Luke Mark S
  Luke Mark S 8 miesięcy temu +2

  Pani Moniko, proponuje na następnego gościa Panią Barbarę Włodarczyk. Tylko Pani jest w stanie odpowiednio poprowadzić taki wywiad. Niestety Pan Zychowicz nie do końca udźwignął gościa, nie wspominając już o Panie Mazurku, który kompletnie zepsuł potencjał na bardzo ciekawa rozmowę. Czytając komentarze pod wspomnianymi filmami może wczytać jak bardzo ludzie czekają na porządny wywiad z Panią Włodarczyk, a jako najlepszego partnera do poważnej rozmowy wymienia się Pani nazwisko.

 • Anna
  Anna 8 miesięcy temu +5

  Pani Moniko, czy byłaby możliwość zaproszenia do programu Pani Barbary Włodarczyk? Pozdrawiam

 • Brygantyna
  Brygantyna 8 miesięcy temu +4

  Wielcy rozmawiają o ideach, zwykli o problemach, mali o innych ludziach. Plotkarstwo ostatnich lat sprawia, że wyłączam większość mediów.

 • Artur Dziambor
  Artur Dziambor 8 miesięcy temu +13

  Pozdrawiam Serdecznie 💐

  • Bella
   Bella 8 miesięcy temu

   Pozdrowienia😊

 • FZ
  FZ 8 miesięcy temu +3

  Pan Artur to bardzo rozsądny człowiek. Jak zawsze, świetnie się słucha takich rozmów. Dobra dziennikarska robota ze strony pani Moniki

 • p ptaszyn
  p ptaszyn 8 miesięcy temu +4

  super rozmowa!

 • Itachi Uchiha
  Itachi Uchiha 8 miesięcy temu +5

  Super rozmowa z super człowiekiem.

 • mgła
  mgła 7 miesięcy temu +2

  Lolek the best :D

 • Bozena Cho
  Bozena Cho 8 miesięcy temu +22

  Pan Dziambor musi być pożądanym człowiekiem skoro Lolek tak do niego lgnie Zwierzęta to bezbłędnie wyczuwają .

 • Zed2323 Zed2323
  Zed2323 Zed2323 8 miesięcy temu +2

  Pani Moniko fajne, tylko prosiłbym aby nie traciła Pani tego co zawsze było silną stroną tej audycji czyli krótsze, mniej rozbudowane pytania z Pani strony. Poza tym OK. 🌴👍

 • Wioletta
  Wioletta 8 miesięcy temu +7

  Witam. Wolę żeby wyleczył.mnie znachor niż uśmiercił sława profesor medycyny.

 • Witek Pytek
  Witek Pytek 8 miesięcy temu +1

  "Nauczyciele powinni zarabiać znacznie więcej na wolnym rynku".
  Mam nadzieję, że to skrót myslowy i Pan jednak rozumie, że to wolny rynek zdecydowałby czy więcej, mniej czy tyle samo.

 • Mr. Freddie
  Mr. Freddie 8 miesięcy temu +2

  Celem polityki, w/g definicji, powinno być działanie dla dobra wspólnego, państwa i obywateli. Ale w dzisiejszym świecie demokracji, kiedy trzeba wygrać wybory sprowadza się to niestety do hodowania własnego elektoratu kosztem reszty społeczeństwa.

  • Paweł Kurowski
   Paweł Kurowski 8 miesięcy temu

   No to przyjmując te kryteria konfabulacja wyhodowała sobie istnego nowotwora.

 • Robert Ptasinski
  Robert Ptasinski 8 miesięcy temu +1

  Trochę nielogicznym jest stwierdzenie Pana Dziambora, że nie powinno być ślubów państwowych. Państwo promuje związki z których mogą powstać nowi obywatele i jednocześnie nie promuje związków bez takiej możliwości. To logiczne, że przy promocji dzietności, nie można tolerować mordowania (nie mylić z zabijaniem). Podstawą każdego Państwa jest rozwój demograficzny, wiara jest wtórna i nie może być podstawą rozwoju (ale jest fundamentem każdej wspólnoty). Szkoda, że Pani nie drążyła tego tematu, choć...próbowała. Wywiad jak zwykle na wysokim, intelektualnym i humanistycznym poziomie. Pozdrawiam

 • Krzysztof Jedrykiewicz
  Krzysztof Jedrykiewicz 8 miesięcy temu +6

  Dziambor to praktyczny czlowiek, rozmawia z panienka z okienka czerwonego, bo z tego okienka daleko widac, no niech prezentuje sluszne sprawy.

 • Jan Kowalski
  Jan Kowalski 8 miesięcy temu +12

  Zacząć trzeba od zera.Od resetu okrągłego stołu.Od podstaw.

  • Paweł Kurowski
   Paweł Kurowski 8 miesięcy temu

   od Słowa najlepiej.... podobno na początku było Słowo.

 • Marcin Żywy
  Marcin Żywy 8 miesięcy temu +9

  1:26:00 (posiadanie broni) Dlaczego media milczą o zajściach, w których to posiadanie broni palnej uratowało ludzi przed masakrą?